Kláštorná Kalcia

Minerálna voda Kláštorná Kalcia je bohatým a prírodným zdrojom vápnika, ktorý prispieva k spevneniu vašich kostí a regenerácii vašich svalov.*
Kláštorná Kalcia. Voda pevná ako skala.

*Pre zaistenie významného príjmu vápnika je potrebné vypiť aspoň 250 ml Kláštornej Kalcia denne.

Kláštorná Kalcia

Minerálna voda Kláštorná Kalcia je bohatým a prírodným zdrojom vápnika, ktorý prispieva k spevneniu vašich kostí a regenerácii vašich svalov.* Kláštorná Kalcia. Voda pevná ako skala.

*Pre zaistenie významného príjmu vápnika je potrebné vypiť aspoň 250 ml Kláštornej Kalcia denne.

Kde pramení pevnosť?

Minerálna voda Kláštorná Kalcia sa rodí v srdci Turčianskej kotliny. Pramení v Kláštore pod Znievom*, kde na jej kvalitu a výdatnosť z výšky dohliada hrad Turiec. Bohatá na rôzne minerálne soli a hrdá na obsah vápnika prináša pevnosť aj do ostatných kútov Slovenska.

*Zdroj: KM-1 Kláštorný, Kláštor pod Znievom

Magická sila vápnika

Ponorte sa do mystického príbehu z dávnych čias o sile vody s vápnikom, v pokračovaní legendy o minerálnej vode Kláštorná Kalcia.

Zloženie Kláštornej Kalcia

Kláštorná Kalcia
Vápnik, Horčík

Vápnik je základným stavebným prvkom všetkých buniek ľudského tela, nielen kostí a zubov. Keďže si ho organizmus nevie vytvoriť sám, musí človek dbať na jeho dostatočný príjem v strave.

Prírodná minerálna voda Kláštorná Kalcia je bohatým a prirodzeným zdrojom vápnika. A vďaka tomu, že obsahuje aj dostatočné množstvo horčíka, vie naše telo obidve látky vstrebať a využiť. Kláštorná Kalcia obsahuje okrem vápnika aj prospešný draslík a má nízky obsah sodíka.

Katióny mg/l
Ca2+ 287
Mg2+ 72
Na+ 61,5
K+ 15
NH4+ 5,98
Fe2+ <0,011
Anióny mg/l
HCO3- 1293
SO42- 91,4
CI- 9,93
F- 0,87
NO3- <1,00
NO2- <0,01

Celkové množstvo rozpustených látok 1 840 mg/l

Zdroj: KM-1 Kláštorný, Kláštor pod Znievom

Účinky vápnika vo vode

Účinky vápnika vo vode

Za najznámejší zdroj vápnika sa považuje mlieko a mliečne výrobky. Pri hodnotení obsahu vápnika by určite vyhrali prvé miesto, avšak spolu s vápnikom prijímame v mliečnych výrobkoch aj živočíšne bielkoviny. A v tom je ten háčik: ich nadbytok zvýši v obličkách straty vápnika a tak môže byť konečný zisk vápnika pre telo z mlieka nižší.

Naopak vápniková minerálna voda neobsahuje nič, čo by dobrému vstrebávaniu vápnika bránilo. Prítomnosť hydrogénuhličitanov aj menšie množstvo horčíka môže využiteľnosť vápnika ešte podporiť. Dôležitá je aj forma prijatého vápnika: ionizovaná, voľná forma vápnika v minerálnej vode je ideálna pre jednoduché vstrebávanie v tráviacom systéme. Navyše, vápnikové minerálne vody sú nekalorickým prírodným zdrojom vápnika, čo je tiež ich nespornou výhodou.

 • Legenda o vode pevnej ako skala

  Legenda o vode pevnej ako
  skala

  Vraj kedysi dávno, v roku 1241, prichýlil hrad Turiec, dominanta Turčianskeho regiónu, uhorského panovníka Bélu IV. Ten spolu s celým Uhorskom čelil ťaženiu Tatárov pri rozširovaní ich ríše ďalej na západ.

  Ďalej
 • Legenda o vode pevnej ako skala
  Ďalej

  Vytrvalému prenasledovaniu sa mu však nakoniec podarilo ubrániť, ale ktovie, ako by to bolo dopadlo, keby pri svojom mužovi nestála jeho manželka Maria Laskaris.

  Ďalej
 • Legenda o vode pevnej ako skala
  Ďalej

  A ktovie, ako by to bolo, nebyť vody, ktorá deň čo deň na hrade dopĺňala stratené sily panovníkovi aj jeho vojakom. Kláštorná tak vraj v roku 1241 ubránila hrad Turiec a rovnako i dnes môže Kláštorná Kalcia deň čo deň prispievať k ubráneniu vašej pevnosti.

Fľaša z fľaše

Sme hrdí na to, že tvar fľaše Kláštornej Kalcia navrhol slovenský dizajnér Martin Turzík.

Všetky fľaše Kláštornej Kalcia sú vyrobené iba z recyklovaných PET fliaš vyzbieraných v zálohovom systéme na Slovensku.

Ročne tak ušetríme 420 ton plastu.

Kláštorná Kalcia
rPET

Ako firma sa zodpovedne staráme o miesto, kde pôsobíme. Pri výbere fľaše pre minerálnu vodu Kláštorná Kalcia sme sa rozhodli pre rPET fľaše, ktoré sú vyrobené zo 100 % recyklovaného materiálu. Vďaka zálohovému systému sú dnes vyrobené iba z PET fliaš vyzbieraných na Slovensku, čím prispievame k uzavretiu materiálového kruhu, teda cirkularite našich obalov aj na regionálnej úrovni. Fľašiam tak dávame nový život.

Kláštorná Kalcia

Spracovanie osobných údajov a ich ochrana

Informácie o cookies