Kláštorná
Kalcia

Minerálna voda Kláštorná Kalcia je bohatým a prírodným zdrojom vápnika*, ktorý prispieva k spevneniu vašich kostí a regenerácii vašich svalov.
Kláštorná Kalcia. Voda pevná ako skala.

*Pre zaistenie významného príjmu vápnika je potrebné vypiť aspoň 250 ml Kláštornej Kalcia denne.

Kláštorná
Kalcia

Minerálna voda Kláštorná Kalcia je bohatým a prírodným zdrojom vápnika*, ktorý prispieva k spevneniu vašich kostí a regenerácii vašich svalov. Kláštorná Kalcia. Voda pevná ako skala.

*Pre zaistenie významného príjmu vápnika je potrebné vypiť aspoň 250 ml Kláštornej Kalcia denne.

Kde pramení pevnosť?

Minerálna voda Kláštorná Kalcia sa rodí v srdci Turčianskej kotliny. Pramení v Kláštore pod Znievom, kde na jej kvalitu a výdatnosť z výšky dohliada hrad Turiec. Bohatá na rôzne minerálne soli a hrdá na obsah vápnika prináša pevnosť aj do ostatných kútov Slovenska.

Zloženie Kláštornej Kalcia

Kláštorná Kalcia
Vápnik, Horčík

Vápnik je základným stavebným prvkom všetkých buniek ľudského tela, nielen kostí a zubov. Keďže si ho organizmus nevie vytvoriť sám, musí človek dbať na jeho dostatočný príjem v strave.

Prírodná minerálna voda Kláštorná Kalcia je bohatým a prirodzeným zdrojom vápnika. A vďaka tomu, že obsahuje aj dostatočné množstvo horčíka, vie naše telo obidve látky vstrebať a využiť. Kláštorná Kalcia obsahuje okrem vápnika aj prospešný draslík a má nízky obsah sodíka.

Katióny mg/l
Ca2+274
Mg2+64,2
Na+60
K+12,5
NH4+5,27
Fe2+<0,005
Anióny mg/l
HCO3-1214
SO42-89,4
CI-9,93
F-0,73
N03-3,2
N02-<0,01

Celkové množstvo rozpustených látok 1 769 mg/l

Zdroj: KM-1 Kláštorný, Kláštor pod Znievom

 • Legenda o vode pevnej ako skala

  Legenda o vode pevnej ako
  skala

  Vraj kedysi dávno, v roku 1241, prichýlil hrad Turiec, dominanta Turčianskeho regiónu, uhorského panovníka Bélu IV. Ten spolu s celým Uhorskom čelil ťaženiu Tatárov pri rozširovaní ich ríše ďalej na západ.

  Ďalej
 • Legenda o vode pevnej ako skala
  Ďalej

  Vytrvalému prenasledovaniu sa mu však nakoniec podarilo ubrániť, ale ktovie, ako by to bolo dopadlo, keby pri svojom mužovi nestála jeho manželka Maria Laskaris.

  Ďalej
 • Legenda o vode pevnej ako skala
  Ďalej

  A ktovie, ako by to bolo, nebyť vody, ktorá deň čo deň na hrade dopĺňala stratené sily panovníkovi aj jeho vojakom. Kláštorná tak vraj v roku 1241 ubránila hrad Turiec a rovnako i dnes môže Kláštorná Kalcia deň čo deň prispievať k ubráneniu vašej pevnosti.

Unikátna fľaša

Sme hrdí na to, že tvar fľaše Kláštornej Kalcia navrhol slovenský dizajnér Martin Turzík.

Kláštorná Kalcia je prvá masovo predávaná voda v ČeskoSlovensku, ktorej všetky fľaše sú vyrobené z 50 % rPET.

Kláštorná Kalcia
rPET

Ako firma sa zodpovedne staráme o miesto, kde pôsobíme. Pri výbere fľaše na Kláštornú Kalcia sme sa preto rozhodli pre rPET fľaše, ktoré sú z 50 % vyrobené z recyklovaného a z 50 % z panenského materiálu.

Kláštorná Kalcia

Spracovanie osobných údajov a ich ochrana