Z čoho pramení
dlhovekosť?
Zmyslom dlhovekosti nie je len dĺžka života, ale aj jeho kvalita – založená na vyváženej strave, duševnej rovnováhe, pevných vzťahoch a pohybe podporenom dostatkom vápnika a horčíka pre dlhodobú odolnosť organizmu a celkovú vitalitu.

4 Pramene dlhovekosti
Minerálna voda Kláštorná Kalcia je ideálnym a prírodným zdrojom vápnika a horčíka, ktorý je dlhodobo potrebný pre odolnosť tela aj mysle.
Zoznámte sa s ambasádormi
MUDr. Boris Bajer, PhD.
Lekár, fyziológ, špecialista na výživu aj podcaster, ktorý prepája vedecké poznatky so zrozumiteľným pohľadom na každodenné zdravie. V podcaste Pramene dlhovekosti vedie s hosťami dialógy o stravovaní, prevencii a dlhodobom fyzickom aj mentálnom zdraví – s empatiou, odbornosťou a vášňou pre zlepšovanie kvality života.

Petr Havlíček
Výživový špecialista a odborník na zdravý životný štýl s viac ako 25 rokmi praxe. V podcaste Pramene dlhovekosti nás erudovane zoznámi so súčasnými trendmi vo výžive, prezradí, prečo je dôležitá striedmosť nielen v jedle a poradí, ako si nastaviť správne stravovacie návyky.


Pramene
dlhovekosti
Vypočujte si tajomstvo
dlhovekosti
Už od júna prináša Kláštorná Kalcia nový podcast s odborníkmi o tom, ako si dlhý život užiť kvalitne a naplno!
Moderátori podcastu
MUDr. Boris Bajer, Ph.D.
Lekár, fyziológ, špecialista na výživu
Petr Mára
Odborník na inovácie a podcaster

Pozrite si najnovšiu epizódu

PhDr. Katarína Evansová, PhD., o význame rituálov pre zdravie
Ste ranné vtáča, alebo nočná sova? A viete, čo to o vás prezrádza? Chronobiológia nie je len vedecký pojem – ovplyvňuje, ako sa nám darí v práci, v škole aj v živote. V novej epizóde podcastu Pramene dlhovekosti hovorí psychologička a chronoterapeutka PhDr. Katarína Evansová, PhD., o tom, prečo je spánok viac než len oddych, ako nás môžu svetlo a jedlo rozladiť – alebo vyliečiť – a prečo sú rituály a poznanie vlastného biorytmu kľúčom k duševnému zdraviu aj výkonnosti. Zistíte, ako si nastaviť deň podľa seba, ako spia olympionici a prečo gumové medvedíky s melatonínom nie sú riešením.
Petr Havlíček o striedmosti nielen v jedle
V druhej epizóde podcastu Pramene dlhovekosti výživový expert Petr Havlíček vysvetľuje, prečo je striedmosť v stravovaní zásadná nielen pre zdravie, ale aj pre kvalitu života v starobe. Spolu s moderátormi rozoberajú, ako nadmerná konzumácia súvisí s emocionálnym stravovaním, priemyselne spracovanými potravinami a odpojením od vlastných telesných signálov. Ako dopĺňať chýbajúci vápnik, horčík, železo či bielkoviny? Prečo nestačí „jesť menej a viac sa hýbať“? A akú úlohu zohráva prostredie, spánok a vzťah k sebe samému?
MUDr. Boris Bajer, PhD., o dôležitosti pravidelného pohybu
V prvej epizóde nového podcastu Pramene dlhovekosti sa Petr Mára a lekár, odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, PhD., ponoria do úlohy pohybu v prevencii civilizačných chorôb, posilňovaní tela aj mysle a predlžovaní kvalitného života. Dozviete sa, aké typy fyzickej aktivity majú najväčší vplyv na zdravie, prečo je silový tréning kľúčový aj pre ženy a seniorov, čo znamená VO₂ max a ako ho zlepšiť, akú silu má chôdza a prečo mitochondrie rozhodujú o vašom veku. Všetko podložené vedeckými údajmi a praktickými tipmi – bez preháňania, bez zázrakov, zrozumiteľne.